Můj profil

  

Mé jméno je Karel Šraml ( * 11.3.1950 ) a toho času jsem již na \"zaslouženém odpočinku\" 🙂 , i když bych stávající stav odpočinkem rozhodně nenazval.

V létě 2013 tomu bylo 10 let, co jsem vykročil na svoji \"duchovní cestu\", jak se tomu v literatuře říká. Ale dá se to také říct jinak. Začal jsem tušit, že je něco mezi nebem a zemí, co  jsem se rozhodl poznat a využít ve svůj prospěch.

Pokud byste chtěli znát mé začátky ve větší podrobnosti, tak se podívejte na mé staré stránky www.pendula.wz.cz , které jsem vlastnoručně vyrobil v roce 2005 a v témže roce je nechal \"zamrznout\". Stvořil jsem je ve velkém nadšení ze zjištěných možností, které jsem objevil v duchovní oblasti a potřeboval jsem se o své nadšení podělit s ostatními a ukázat jim, že existují úžasné možnosti, které nevyužíváme. A pak už jsem neměl čas ani sílu je aktualizovat, protože jsem se naplno věnoval zaměstnání, studiu dalších terapeutických metod a práci s klienty.

Mám technické vzdělání (ČVUT Praha, fakulta elektrotechnická) a až do roku 1998 jsem neměl sebemenší tušení o ezoterice a duchovních věcech. Zdravotní problémy mě však přivedly k tomu, že jsem začal hledat jejich příčiny a hlavně jejich řešení bez operací a chemických léků. Nekonečná čekání v ordinacích na vyšetření a kontroly mě nakonec přivedla k zásadnímu rozhodnutí : Nebaví mě to a nechci svůj blížící se důchod trávit běháním od ordinace k ordinaci a pojídáním pestrého menu složeného z nejrůznějších chemických léků. Musí to jít jinak ! 

A toto rozhodnutí mě otevřelo cestu k léčitelům, které jsem obdivoval a u kterých jsem poprvé přišel do styku s duchovní tématikou. Přes bylinky jsem se nakonec dostal k mému prvnímu zasvěcení do energií Reiki v roce 2003, které nastartovalo mé duchovní hledání.

Studiem knih, návštěvami nejrůznějších přednášek a především absolvováním řady seminářů jsem si postupně utvářel svůj názor na ty \"tajemné\" věci, na které si nemůžeme sáhnout. A s novými informacemi a poznatky jsem byl neustále nucen měnit svoje představy o tom, jak to vlastně ve vesmíru funguje. A to vlastně dělám dodnes, protože každá nová zkušenost mě posouvá dál a rozšiřuje mé vědomí.

Zpočátku jsem byl zaměřený na řešení zdravotních problémů, ale postupně jsem zákonitě došel k poznání, že nemoc a nedostatek peněz má podobnou příčinu, stejně tak jako jakékoliv negativní události v našem životě (havárka v autě, vykradený byt, vyhořelá chalupa, podraz od kolegy atd.). Příčina všeho je v naší hlavě, v našem způsobu myšlení, v našem nedodržování vesmírných zákonů.

Proto jsem hledal co nejjednodušší způsob, jak sobě i druhým pomoci z nejrůznějších problémů. Cesta mě vedla přes řadu metod, které jsem vyzkoušel a zase je opustil, až jsem zakotvil u metody RUŠ. Pokud ji vyzkoušíte, pochopíte proč. Nicméně duchovní diagnostika je mojí klíčovou činností a čištění na dálku, stejně tak jako práci s energiemi, provádím dál, protože obojí má své nezastupitelné místo.

Pokud někomu vrtá hlavou, v čem vlastně práce na dálku spočívá a jak to vůbec mohu dělat, tak krátké vysvětlení. Základem je komunikace s naším Vyšším Já, našimi duchovními průvodci a jinými bytostmi z duchovní neviditelné sféry. Způsobů komunikace existuje celá řada. Určité druhy komunikace se nazývají chanelling.  Někdo \"vidí\", k někomu přicházejí hlasy, někdo používá automatické písmo nebo kresbu, ani vykládání karet není náhoda. Já jsem začal v roce 2003, díky metodě SRT, pracovat s kyvadlem, přičemž důležitým výstupem pro mne bylo zjištění správného tématu na vějířových grafech. Později v souvislosti s vývojem vlastní metody CEP jsem se soustředil na zjišťování čísel - \"vykývat\" si kyvadlem číslo od 0 do 100 (vlastně počet %). Po cca 8 letech jsem postupně zjišťoval, že to číslo vím dříve než mi ho kyvadlo ukáže. To byl zásadní přelom, kdy jsem opustil kyvadlo a začal přijímat čísla bez něj, což značně zjednodušilo moji práci. Na můj dotaz, jehož výstupem má být číslo, mi to číslo přijde. Prostě ho vím.

Kvalitativně vyšší úroveň přišla o pár let později, kdy jsem se vracel z jednoho semináře, který mi moc nepřinesl. Ale byla tam zmínka o tom, že můžeme komunikovat se svými orgány. Cestou domů mě bolela hlava, a tak jsem se jí zeptal, proč mě bolí. A přišla mi najednou věta. Když jsem si to srovnal v hlavě, uvědomil jsem si, že je to program. Když jsem si ho dle principu metody RUŠ popřijímal, hlava přestala bolet. Od té chvíle začala nová etapa v mé práci se sebou i s klienty a mohu říci, že to nemá chybu. Ale o tom se dočtete v jednotlivých kapitolách mých stránek. 

 

Moje cesta

 • 1995 odmítnutí operace cysty pod kolenem a začátek hledání jiných možností
 • 1998 seznámení se s léčiteli, první informace z duchovní oblasti, první meditace, návštěvy u indické léčitelky \"Matky Meery\" v Německu
 • 2000 počátek tříletého čištění organismu bylinkami dle doporučení a vedení známého pražského bylinkáře Pavla Šímy \"heřmánka\".
 • 2003 první zasvěcení do REIKI 1. a 2. stupně a následně kurz duchovní metody SRT (Spiritual Response Therapy – léčení skrze ducha)
  V tomto roce jsem položil základy pro svoji vlastní léčebnou metodu CEP (viz. Teorie), kterou jsem léta vyvíjel a která je jednou z hlavních, které nyní používám
 • V dalších letech jsem absolvoval řadu zasvěcení do energií (Reiki pro pokročilé, Karuna 1 a 2, Shamballa)
 • 2005 absolvování kurzu SRT pro pokročilé
 • 2009 seminář Silvova metoda řízení mysli pro začátečníky a následně pro pokročilé
 • 2009 seminář metody EFT 1
 • 2009 první seminář \"Cesta\" dle Brandon Bays v ČR (Praha) (jako účastník)
 • 2010 seminář metody EFT 2
 • 2010 první seminář \"Cesta\" na Slovensku (jako asistent v týmu lektorky)
 • 2012 seminář \"Cesta\" (Praha) (jako asistent v týmu lektorky)
 • 2012 nové zasvěcení do Shambally, získání mistrovského stupně
 • 2013 semináře metody RUŠ (duben RUŠ 1, srpen RUŠ 2)
 • 2014 seminář \"Cesta\" (Praha) (jako asistent v týmu lektorky)
 • 2014 seminář metody RUŠ (únor RUŠ 3, srpen RUŠ T1, listopad RUŠ T2 – pro terapeuty)

Další záliby a koníčky

 • hudba mě provází již od dětství, klavír, klávesy, kytara, zpěv
  40 let vedu hudební skupinu, která již léta vystupuje jako doprovod na tanečních kurzech
  hraji na klavír se swingovým bandem,
  od roku 2017 vedu jako kapelník městskou dechovku a big-band, zpívám a hraji na klavír
 • turistika, cykloturistika, lyžování
 • fotografování, práce na počítači

 

Poslední aktualizace této stránky : 14.2.2018